. Ma Ervin napja van.
Kézilabda: Könnyed siker az Orosháza ellen
2014-12-18 09:16:31

Remekül kezdett a Szeged, már az első percekben kialakult a két-háromgólos különbség. Az Orosháza kénytelen volt nélkülözni legjobbjait, ugyanis elképesztő sérüléshullám söpört végig a békési csapaton. Kényelmes mederben folyt a mérkőzés, nem voltak durva momentumai a találkozónak. A vendégek a félidő végére mintha fáradni látszottak volna, így hat gólos előnnyel fordult Pastor mester csapata a második félidőre (19-13).

A második játékrész elején a kapusok brillíroztak, egyik csapat sem tudott betalálni hosszú percekig. Az Orosháza próbált feljebb kapaszkodni, a félidő közepére még feljöttek négy gólra, ám a Szeged egy 9-3-as rohanást követően bebiztosította nagyarányú győzelmét. A hazai csapat meggyőző arányú győzelmét elsősorban az átlövők remeklésének köszönheti. Külön kiemelendő Vranjes játéka, aki 7 góllal terhelte meg az orosháziak hálóját.

Zubaiékra még egy mérkőzés vár az idén, holnap a Gyöngyös otthonában lépnek majd pályára.

MOL-Pick Szeged – Orosháza 35 – 25 (19-13)
Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezeti: Bacs József, Bóna Szabolcs.

Szeged: Sierra – Källman 1, Robledo 3, Bombac 2/1 Zubai 2, Ilyés 2, PRODANOVIC 5/2. Csere: Pásztor I.(kapus), Mindegía 2, Balogh 2, Szabó, Blazevic, Parrondo 3, VADKERTI 3, VRANJES 7, Ancsin 3. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Orosháza: Herjeczki – Szeitl, Stranigg 4, Knezevic 2/1, Berta, Morva 1, Cemas. Csere: Ivanisevic, MIKLÓS (kapusok), MILOVIC 5, MAZIC 5, Pásztor M. 1, Benis 2, Tárkányi 2, VARSANDÁN 3. Vezetőedző: Vladan Jordovic.

Hétméteres: 4/3 ill. 1/1.
Kiállítás: 6 perc ill. 10 perc