SZEGEDI HÍRHATÁR - Vízilabda: A lányonál az UVSE, a fiúknál a Szolnok a kupagyőztes

;/Rate Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2014. 12. 08. 08:45

Vízilabda: A lányonál az UVSE, a fiúknál a Szolnok a kupagyőztes
Tegnap rendezték meg a szentesi sportuszodában a vízilabda Magyar Kupa döntőket. A lányoknál a fővárosi UVSE örülhetett, a címvédő Dunaújvárosiak nyakába ezúttal az ezüst érem került. A férfiaknál az Szolnok fektette két vállra az OSC-t.

Garda és Csabai Dóra góljai nyitották az első negyedet, majd mindkét oldalon kimaradt helyzetek következtek. A gólcsendet Szilágyi törte meg ezzel a címvédőnél volt az előny, de nem sokáig, mert Menczinger egyenlített, 2-2 lett az első negyed. A következő negyed második percében Kisteleki Hanna szerzett vezetést az UVSE-nek, melyre Gurisatti Gréta ejtéssel válaszolt (3-3). A Dunaújváros remekül védekezett, Kasó is remek napot fogott ki, és a 14. percben már a hatodik védését könyvelhette el. A másik oldalon Gngl sem panaszkodhatott, így 3-3-as eredménnyel mentek a lányok a nagyszünetre.

A harmadik negyed Szűcs Gabriella gyenge lövésével kezdődött, az Újvárosi védelem remekül működött, az UVSE továbbra sem találta a címvédő ellenszerét. Szilágyi megúszásával újra vezetett a Dunaújváros. A túloldalon Kövesdi Vivien használt ki egy fórt, ismét egyenlíteni tudott a fővárosi csapat, sőt ötméteresből is eredményesek tudtak lenni. Az utolsó felvonásban a címvédő még egyenlíteni tudott Szilágyi révén, azonban az UVSE Kisteleki révén óriási gólt lőtt. A Dunaújvárosnak nem ment a fórok kihasználásai, az UVSE remekül védekezett, és ez sorsdöntőnek bizonyult, így az idén a fővárosba került a Magyar Kupa.

Dunaújvárosi Főiskola-UVSE-Central 5-6 (2-2, 1-1, 1-2, 1-1)
Szentes, 500 néző, vezette: Marjay, Fodor

Dunaújváros: Kasó – Menczinger, Garda 1, Szilágyi 3, Horváth B., Slagter, Gurisatti 1. Csere: Vályi V., Vályi F., Brávik, Ziegler, Vezetőedző: Mihók Attila

UVSE: Gangl – Kisteleki H. 2, Sikter, Keszthelyi 1 (1), Csabai 1, Szücs, Tóth I. 1. Csere: Kuna, Kövesdi 1, Vezetőedző: Áts Bertalan

Gól/emberelőny: 0/4, illetve 1/8
Ötméteresek: -, illetve 1/1
Kipontozódott: Garda (26.)

A férfiak csatájában a Cseh Sándor vezette szolnoki alakulat kezdett gyengébben, Kayes és Bátori Bence góljaival már 2-0-ra vezetett az OSC. A Szolnok gyorsan időt kért, és Alekszicsnek hála az első negyed végére egy gólra csökkentette hátrányát a Dózsa. A második negyeden is folytatódott az óriási küzdelem, sokszor lövésig is alig tudtak eljutni a csapatok, a játékvezetők engedték a kemény játékot, Varga Dániel azonban biztos kézzel vágta a hálóba a Szolnok egyenlítő gólját, majd az időkérés után már a vezetést is megszerezte csapatának, így a Szolnok mehetett előnnyel a nagyszünetre.

A harmadik negyedet Graham gólja nyitotta, ezzel ismét döntetlen volt az állás. Továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok, Varga Dénes zseniális góljára egy időkérést követően Salamon válaszolt, majd Varga Dániel villanás ismét előnyhöz juttatta a Szolnokot, 5-4-el fordultak a csapatok az utolsó negyedre. Az utolsó negyedben fáradni látszott az OSC, a Szolnok zseniálisan vízilabdázott, és bő öt perccel a vége előtt már négy góllal vezetett (9-5). AZ OSC még tudott válaszolni a szolnoki gólokra, de 10-7-re így is meg tudták nyerni a találkozót, így 1986 után ismét Szolnokra került a kupa.

A-Híd-OSC-Újbuda–Szolnoki Dózsa-Közgép 7–10 (2–1, 0–2, 2–2, 3–5)
Szentes, 600 néző. Vezette: Kun, Székely

OSC: Bisztritsányi – Bátori 1, Kayes 2, Graham 1, Salamon 2, Gór-Nagy, Bundschuh 1. Csere: Decker Á., Kovács G., Hegedűs, Brguljan, Juhász. Vezetőedző: Vincze Balázs

SZOLNOK: Nagy V. – Vámos 1, Tóth M., Varga Dániel 2, Varga Dénes 2, Mitrovics 1, Jansik D. Csere: Gocsics, Madaras, Alekszics 2, Kis G. 2, Hangay Z., Mezei. Vezetőedző: Cseh Sándor

Kipontozódott: Gocsics (20. p.), Bundschuh (31. p.)