SZEGEDI HÍRHATÁR - 25 évet a szemétbe? Normálisak vagytok?

SZEGEDI HÍRHATÁR
   
 2026.06.12.
 Péntek
Ma Villő napja van.
Holnap Antal, Anett napja lesz.
   EUR árfolyam
   ;/Rate Ft
   CHF árfolyam
   ;/Rate Ft
   
   
   
   
   
   

 

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

    
2014. 11. 19. 08:28     


25 évet a szemétbe? Normálisak vagytok?
Végignéztem a tegnapi demonstrációkról szóló beszámolókat. Hát… Az szerintem fantasztikus dolog, hogy emberek sokasága nem marad csendben, fenséges dolog látni demokraták ezreit akik dacolnak az önkénnyel. De, mintha valami félrecsúszott volna :(

Az rendben van, hogy civilek szervezik, ok, ne legyenek pártlogók. De az amit tegnap a Kossuth téri “szónokok” csináltak, na az gáz. Kezdődött a szokásossal: nyafogás és fintorgás, ők nem kérnek a pártokból, majd ők megmutatják. Csak egy dolgot ne felejtsünk el: a politikusok azok csinálják a politikát, a civilek meg nincsenek ott a törvényhozásban. Igazából nem is ez dühített fel…

 

… hanem az, hogy  minden szónok úgy beszélt az elmúlt 25 évről, mint egy értéktelen semmiségről, amit, mint egy levetett rongyot ki kell dobni. Ti normálisak vagytok? Egy kosár almát nem dobunk ki egy pár rohadt gyümölcs miatt. De mondjunk már néhány példát az elmúlt negyed évszázadból: először is ‘89-90-ben mi magyarok kivívtuk a szabadságot, ez fantasztikus dolog volt és őriztük a szabadság és az alkotmányosság lángját 20 esztendőn keresztül. Tagjai vagyunk a NATO-nak és az EU-nak. Én ezt a magyar történelem legnagyobb sikereiként tartom számon. Hazánk csatlakozása óta jöttek olyan kormányok, akik összekötötték az ország széleit és hosszait, bekapcsolták Magyarországot Európa nagy és bonyolult vérkeringésébe. 2004-et követően megújultak közterületeink,intézményeink, iskoláink, végre gyermekeink európai körülmények között tanulhatnak. Folytassam a sort??

 

Ti meg azzal jöttök kedves civil barátaim, hogy nem kell ez a párt, nem kell az a párt….Azért ne hasonlítsuk már össze Kuncze Gábort Pintér Sándorral, Vadai Ágnest Selmeczi Gabriellával, Lendvai Ildikót Wittner Máriával vagy éppen Gyurcsányt Orbánnal. Csak azért, mert most egy alávaló hatalom üli a tort falvakban és városokban.

 

Inkább lassan kezdjünk el közeledni, beszélgetni, egyeztetni, összekapaszkodni, mert csak egy széleskörű összefogással váltható le Orbán autoriter rendszere.

 

Szerintem így. Gondolkodjunk el ezen egy kicsit.

OrGa


További hírek

  Kormánydöntések a diák- és a babaváró hitelről, a fővárosról és az egészségügyről
2026. 06. 12. 08:00 hirhatar.hu
  Minisztériumi kommunikátor lesz a civilaktivista Orsós Lajos
2026. 06. 12. 07:59 hirhatar.hu
  Rettenetes tragédia történt az M1-en: nyolcan haltak meg
2026. 06. 12. 07:59 hirhatar.hu
  Karácsony Gergely kihúzta a parkfenntartós botrány méregfogát
2026. 06. 11. 15:15 hirhatar.hu
  Újabb tabu dől meg – bejárható lesz a budapesti rendőrpalota
2026. 06. 11. 15:15 hirhatar.hu
  Magyar Péter a költségvetés módosítására kényszerül
2026. 06. 11. 15:15 hirhatar.hu
  Ismét terjed az ebola
2026. 06. 11. 09:00 hirhatar.hu
  Milliárdos értékben kereskedtek illegálisan potencianövelő szerekkel
2026. 06. 11. 08:30 hirhatar.hu
  Határozott és átlátható munkát ígér az új főrendőr
2026. 06. 11. 08:00 hirhatar.hu
  Felháborodott a nem létező KDNP
2026. 06. 10. 14:00 hirhatar.hu





IMPRESSZUM | MÉDIAAJÁNLAT | SZABÁLYZAT | HÍRLEVÉL

(c)2o15 Hírhatár Lapcsoport