. Ma Konrád, Tivadar napja van.
MOL-Pick Szeged: Csak könnyedén
2014-11-10 07:11:22

A mérkőzés Balogh góljával indult, majd folyamatosan a vendégek uralták a mérkőzést, de a Cegléd próbálta tartani a tempót. A félidő felénél feljöttek a hazaiak egy gólra, de Prodanovics hetesével ismét két gólra növelte előnyét a Pick., majd egy ötperces hazai gólcsend következett,  melyet a szegediek kíméletlenül khasználtak. A 26. percben egy szerencsétlen mozdulatnál ütközött egymással Ancsin és Bombac, utóbbinak kifordult a bokája, így a szlovén játékos szereplése kétségessé válhat a jvő heti Bajnokok Ligája mérkőzésen. A félidőre hattal, 18-12-re vezetett a Pick.

A második félidőben is folytatódott a vendégek fölénye, egy háromperces ceglédi gólcsendet követően már tízzel vezetett a vendég csapat 12-22. A folytatásban végig magabiztosan játszottak Pastor mester legényei, a Cegléd olykor tíz gólon belülre is "benézett", de a végén 12 gólos szegedi sikernek örülhettek a Tisza-partiak.

Az eddig veretlen Szeged kedden otthonában fogadja majd a sereghajtó Komló együttesét.

Férfi kézilabda NB I, 11. forduló

Ceglédi KKSE – MOL-Pick Szeged 27-39 (12-18)
Cegléd, 800 néző. Vezette: Medve Róbert, Nagy László.
Cegléd: Bősz – Pocsai 2, Takács 8/1, Bíró 3/2, Lepsényi 3, Tóth, Hódi. Csere: Mojsilov (kapus), Lászlai 2, Antal 2, Nikolicza 3, Országh 3, Hegedüs 1, Perisic, Egyed.Vezetőedző: Kökény István.
Pick Szeged: Wyszomirksi – Parrondo 4, BALOGH 5/1, Bombac, ZUBAI 4,, Ilyés 2, Källman 2. Csere: Sierra (kapus), Blazevic 1, PRODANOVIC 9/5, Vadkerti 1, VRANJES 6, Ancsin 4, Molnár B 1/1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 5/3 ill. 8/7
Kiállítás: 8 perc ill. 6 perc